tisdag 22 maj 2012

Simba ja Gabriella jalutamas
 
Kes? Kass! Kus? Siiriusest Kalamajja! Avamine 24 mai. 18.00 KELDER Kungla 34

Kunagises kunstiülikoolis õpetati ”aga pea meeles: ära kunagi maali kassi ega parti”. Kõik õpilased ei kuulanud sõna ja kasse on maalitud ka nüüdsel ajal täpselt nagu läbi ajalugu. Keegi ei sa pidurdada kunstniku kui ta on leidnud endale motiivi millele ta saab oma isiksust ja kujutlus võimet projitseerida.
 
Kass on eriline loom tugeva auraga ja paljud arvavad et tal on ravimvõimed ja oskab energiad tõsta. Ja kunagisel Atlantisesse sattus ta planeet Siiriusest et meid inimesi aidata maapeal toime tulla.
Siis Siiriusest Kalamajja.

Kunstnikud August Künnapu, Kristi Kongi, Kadi Kuremaa, soomest Karoliina Paapa ja Bie Erenurm jagavad oma nägemusi koos tegijatega alles möödunud Kassimaalimise töötubas, kus olid ka kunstnikud, nagu Eva Labotkin ja Ants Jaanimägi. Mitmekülgne näitus omapärases ja hubases kohas nagu uus Galerii KELDER.

Kungla tänav 34, Kalamajas. Buss nr 3 Kungla peatusele või tramm Volta peatusele. Autoga mööda Soo ja keerake paremale Kungla tänaval. Jala Kultuurikilomeetri löppus läbi lastepargi.
Näitus jääb avatuks kuni juuni keskpaika. 

(Sandra Jõgeva Paberhunt hiir on ka alles).

WHO? CAT! WHERE? FROM SIRIUS TO KALAMAJA. Opening 24th May at 18.00 
Once in estonian artschool students where told to never paint a cat or a duck. Well... they did. Now this exhibition with August Künnapu, Kristi Kongi, Kadi Kurema, Bie Erenurm and finnish Karoliina Paapa. Nobody can tell an artist what to NOT paint! The works are shown together with paintings from the Catpainting workshop, that was visited even by the president Ilves - a name wich happen to mean LYNX. So of course he was there, the right place to be for small cats and big cats. 

All served sushi by Sushi Cat, a cosy suchy restaurant in Tallinn.

The Cat is a mysterious being, many think she once came from the stars to man to help us with the every day struggles on earth. From Sirius to Kalamaja.

Here pictures from our weekend, 19th and 20th May 2012 with Cats and Catpainters:


President Ilves jalutas mööda seoses Kalamaja Päevadega ja sai ka kassi kallistada, siin Afrodiite. President Ilves (Lynx) here with Afrodite, 20th May 2012. Photographer Silja Saarepuu.

What´s up? Mis seal on? President Ilves Afroditega. Photographer Silja Saarepuu.

Catpainters and our gentleman garden cat.

Our stripy friend cheking out Sandra Jõgevas installation to eliminate the Molotov -Ribbentrop agreement, a chewing sand mice is hiding for the cat.
Karoliina Paappa from Finland with her photos including cats.

Big small cats and big small people. Suured väikesed kassid ja suured väikesed inimesed. Foto: Bie


The Orchestra Orkester, Marianne Männi and Tuuli Avangi played of course for the President Ilves (Lynx). Orkester ka mängis President Ilvesele. Foto: Bie
President Ilves leaving, another peace of Estonia is explored, the white cats world. Estonia is full of white cats, and ladys with white cats.
And now also a President with a white cat. White cats are everywhere, just wait and see. Ja nüüd ka president valge kassiga. Foto: Bie
President Ilvesele anti KELDRIS ka võimalus et elimeneerida Molotov-Ribbentropi pakti tagantjärgi läbi Sandra Jõgeva installatsiooni "Ökoloogiline paberihunt saladokumentide hävitamiseks", ( kunstiteos: 2007, antiikmööbel, liivahiir, Molotov-Ribbentropi pakti koopiad) Foto: Reio Avaste
Ökoloogiline paberihunthiir. The secret document eliminator.
Catpainting workshop in the wooden house town.
Eliisabeti "Musta kassi unenägu". Eliisabets "Black cats dream".
Kunstnik Eva Labotkin joonistamas. Artist Eva Labotkin painting.
Kõige kannatlikum kass. Peale uurimast tuba ta heitis opikkali ja nii jäi. Isegii ilma pasteeti. Kass ilma sabata, lapsepõlve trauma. The most patient cat. After checking the room he just laid down and stayed there for hours. Cat without tail, a childhood accident.
Elen Arike tuhkritega. Elen with animals... not cats.


Inga kommentarer:

Skicka en kommentar